Říjen 2011

Poděkování

30. října 2011 v 21:44 | Aleš
Je právě na místě zveřejnit těchto pár písmen jako slova děkovná, že našel se člověk srdce dobrého, čistého jak křišťál a poskytl k dispozici techniku v rámci "zápůjčky". Skromnost a ohledy tohoto mecenáše jsou natolik obdivů hodné, že vysvětlují vše. Ještě jednou velké DÍKY!!!

Malá Fatra 16.9.2011

22. října 2011 v 16:38 | AdventureTeam |  Hory a příroda

Jednoho slunečného dne v září letošního roku (2011) jsem zvedl telefon. Volal mi můj kamarád zo Slovenska, či by som nechcel ísť s ním a s jeho priatelkyňou na ozaj peknů, septembrovů prechádzku po Malej Fatre. Se ví, že jsem chtěl. V přírodě jako v chrámu nejvyšším je mi nejlépe. A tak se stalo, že jsme se vydali směrem Štefanová. Naplánovali jsme trasu Štefanová-Horné Diery-Malý Rozsutec-Velký Rozsutec-Štefanová. Krásný okruh. Babí léto v plné síle a k tomu krásní lidé a krásná příroda. Anička, Jurko a já jsme si užili krás Malé Fatry a prožili jsme tak nádherný den. Svědčí o tom pár fotek ve fotogalerii.


Bohužel od Julských fotím jen na telefon…á propos nenajde se nějaký mecenáš, který by byl ochotný poskytnout nějaký starší digi foťák alespoň s 5M a s možností manuálního nastavení? Koupím C-5060 nebo C-7070 od Olympusu…to by byl ideální stav, mám mnoho příslušenství…tak dost ;-) nejsem inzerce…ale kdyby přece…dejte vědět, díky.

Prisank 23.7.2011

22. října 2011 v 8:14 | AdventureTeam |  Hory a příroda
Ještě jednou jsem navštívil Julské v roce 2011. Tatry byly obsazené a tak padla volba na Slovinsko. Na přání byla vybrána klasická, krásná ferata na Prisank (Prisojnik). Kopiščarova cesta. Počasí bylo velkou neznámou a spíše jsme očekávali více oblačnosti. Nakonec vše dobře dopadlo. Na vrcholu jsme stanuli po krásném výstupu, který nenarušil ani déšť. Navíc výstup okořeněný kratičkým zkoumáním jeskyně ve stěně Prisanku. Sestup Slovinskou cestou. Nedělní relax v Itálii u moře završil skvělý víkend. Koupání v moři kontrastovalo s 30cm nového nedělního sněhu v Julských Alpách. Návrat do ČR přes Vršič-Kranjskou Goru a Würzenpass. Ve fotogalerii můžete mrknout na pár snímků. Fotoaparát mi pod vodní sprškou umřel, takže více než polovina fotografií je pouze z telefonu…

Doplněná fotogalerie

6. října 2011 v 22:14 | AdventureTeam |  Hory a příroda
Konečně doplněna KOMPLETNÍ ;-) fotodokumentace z výletu do Julek. Děkuji za návštěvnost mého blogu.